Bakü’de gerçekleştirilen ve 4 Haziran’a kadar sürecek Büyükler Dünya Tekvando Şampiyonası’nda 16 ulusal sportmen gayret ediyor. Şampiyonanın birinci günü bayanlarda Hatice Kübra İlgün, erkeklerde ise Ferhat Can Kavurat madalya uğraşı verdi.
Kadınlar 57 kiloda birinci tipi bay geçen Hatice Kübra İlgün, ikinci cinste Mısır’dan Nadine Mahmoud’u, üçüncü çeşitte da İspanya’dan Arlet Ortiz Benito’yu mağlup etti. Çeyrek finalde Polonyalı Patrycja Adamkiewicz’i yenen İlgün, yarı finalde karşılaştığı Tayvanlı Chia-ling Lo’a kaybederek dünya üçüncüsü oldu ve bronz madalya kazandı.
Erkekler 68 kiloda yarışan Ferhat Can Karavut ise bay geçtiği birinci tipten sonra, ikinci tıpta San Marino’dan Michele Ceccaroni’yi, üçüncü tıpta da Danimarka’dan Otto Jorgensen’i mağlup etmesine karşın, dördüncü tıpta Özbekistanlı Ulugbek Rashitov’a yenilerek elendi.